۱۴۰۰ سه شنبه ۵ بهمن
home
مقالات و کتابهای در دست تدوین

نام کتاب:

Entrepreneurial Ecosystems in Unexpected Places Examining the Success Factors of Regional Entrepreneurship

رتبه در سایت آمازون: 5/4 از 5

نویسنده: Veneta Andonova

, Milena S. Nikolova, Dilyan Dimitrov

تعداد صفحات: 332 صفحه

معرفی کتاب:

این کتاب در مورد یکی از بزرگترین موضوعات توسعه زمان ما نوشته شده است. چگونه افزایش کارآفرینی در مکان های غیر منتظره و تغییرات اجتماعی - اقتصادی و سیاسی رخ می دهد. نویسندگان با تمرکز بر روی شبه جزیره بالکان، موفقیت اولیه اکوسیستم های جوان کارآفرینی را در منطقه کشف کرده و خطرات مقایسه مستقیم با مراکز کارآفرینی بالغ را مورد تاکید قرار می دهند. این کتاب تحلیلی از حوزه کار آفرینی می دهد که بلغارستان را قادر ساخت تا پایتخت استارتاپ های بالکان شود. با داده های تجربی به دست آمده از بیش از 80 مصاحبه و مطالعات موردی، نویسندگان به نیازهای تصمیم گیرندگان و مدیران در بسیاری از کشورها اشاره می کنند که در مسیر پرورش اکوسیستم های کارآفرینی هستند.

این کتاب می تواند تاثیر بسزایی در دو حوزه مهم داشته باشد:

اول، به درک ما از نحوه تشویق ریسک در جاهایی که یک سنت کارآفرینی ندارند، اضافه می کند. این کتاب حاوی دانشی مهم است که برای بسیاری از مناطق جهان ارزشمند بوده که به تازگی شروع به پرورش کارآفرینی کرده اند و یافتن آنچه که ما از دره سیلیکون می شناسیم، سخت است.

دوم، یک کتاب مانند این باعث افزایش روحیه کارآفرینان بالقوه در منطقه بالکان است که در آن استعداد و فرصت های تجاری زیادی وجود دارد در صورت کشف علاوه بر دامن زدن به رشد اقتصادی، می تواند به تحول در تغییر زندگی افراد و جوامع کمک کند.

نام کتاب:

Small Town Big Money Entrepreneurship and Opportunity in Today's Small Town

رتبه در سایت آمازون: 5 از 5

نویسنده: Colby Williams

تعداد صفحات: 240 صفحه

تخصص های فرعی: مدیریت و علوم اجتماعی

بهترین کتاب در حوزه کسب و کار در جشنواره Axiom در سال 2019

مقام دوم جوایز ادبی خوانندگان در سال 2019

فکر می کنید نوآوری تنها در شهرهای بزرگ اتفاق می افتد؟ بهتر است دوباره فکر کنید.

کار آفرینان در همه جا سرانجام از این واقعیت آگاه می شوند که راه بهتری وجود دارد. شهرهای کوچک برای کارآفرینی آماده هستند! چه هدف شما شروع یک کسب و کار به امید آزادی مالی باشد، چه به منظور به دست آوردن یک مزیت رقابتی با کاهش هزینه ها و یا صرفا برای بهتر کردن شهر کوچک خود، کتاب شهر کوچک پول بزرگ خوانندگان را به سه بحث هدایت می کند:

1. کشف کنید که چرا کارآفرینان به شهرهای کوچک نقل مکان می کنند.

2. ببینید که کار آفرینان شهر کوچک چگونه برندها را می سازند که در مقیاس جهانی رقابت می کنند.

3. یاد بگیرید که رهبران مدنی چه می کنند تا شهرهای کوچکی بسازند که کارآفرینان می خواهند آنها را خانه بنامند. شهر کوچک پول بزرگ باید کتاب بعدی درباره کسب و کاری باشد که خوانده اید.

نام کتاب:

The Global Silicon Valley

رتبه در سایت آمازون: 3.4 از 5

نویسنده: Michael Moe

تعداد صفحات: 417 صفحه

معرفی کتاب:

       راهنمای سیلیکون‌ولی جهانی می‌کوشد برای هر سوالی را که ممکن است یک کارآفرین نوپا درباره ویژگی‌های شهرهای بزرگ استارتاپی در جهان داشته باشد، پاسخ دهد.

در حالی که کارآفرین بودن می‌تواند شگفتی‌آور، سرگرم‌کننده و الهام‌بخش باشد، دشوار نیز هست. برای دستیابی به‌اهداف سیلیکون‌ولی جهانی، کتاب راهنما؛ بخش‌های مهم اطلاعات را استخراج کرده و برای کمک به‌شما، آن‌ها را در دسترس شما می‌گذارد تا استارتاپ بعدی را بسازید.

در این کتاب پنجاه مرکز موفق نوآوری در جهان بخصوص دره سیلیکون به شیوه ای ملموس و با شاخص های مختلف معرفی میشود.

نگرشی که منطقه ی مانند سیلیکون ولی پدید آورده است چنین است: اگر شما یک‌شغل می‌خواهید، می توانید آنرا خودتان پدیدآورید. این همان روند شتاب‌دهنده‌ها و برنامه‌های پشتیبانی ‌است. این جوامع کارآفرینان را قادر می‌سازند داده‌ها، آموزش، بینش، منابع، روابط، و در برخی موارد سرمایه را برای کمک به‌زنده‌کردن ایده‌های خود فراهم کنند. دانش‌آموختگان تحصیلات تکمیلی و کارآفرینان مجبور نیستند از یک گاراژ برای ساخت کسب و کارشان آغاز کنند، اکنون آنان می‌توانند همراه با دیگر شیفتگان کارآفرینی که تلاش می‌کنند کارهای بزرگی برای تغییر جهان انجام دهند، باشند.

 
تعداد: 2299
تاریخ: 1399/08/10
كليه حقوق اين وب سايت متعلق به منطقه ويژه علم و فن آوري اصفهان  ميباشد
ورود اعضاء
1
Powered by DorsaPortal